ENTREPRENEURSHIP LAB

Na 300 mprzestrzeni 3. piętra BUW mieszczą się organizacje z otoczenia Uniwersytetu – firmy i organizacje pozarządowe – którym bliskie są idee i działania z zakresu przedsiębiorczości, innowacyjności i technologii. Wspólnie z nimi opracowujemy i testujemy eksperymentalne rozwiązania związane z wyzwaniami cyfrowej gospodarki.

DLACZEGO TEN OBSZAR JEST WAŻNY

Wiemy, że z biznesu do uczelni może (i powinna!) napływać nowa wiedza praktyczna. Społeczność UW, przede wszystkim studenci, naukowcy, ale także inni interesariusze, biorą udział w projektach i działaniach, dzięki którym zdobywają praktyczne umiejętności i wzajemnie uczą się nowych kompetencji.

Wspieramy różnorodne aplikacyjne badania i działania pracowników UW, którym udostępniamy miejsce do pracy oraz spotkań projektowych. Dzięki naszym partnerom z Entrepreneurship Lab zapewniamy profesjonalne praktyczne szkolenie, np. z rozwoju biznesu opartego na badaniach naukowych, z umiejętności analitycznych czy miękkich.

koordynator

nasze projekty

MIĘDZYNARODOWE SIECIOWANIE BIZNESU I NAUKI (B2S)

Enterprise Europe Network

Menedżer: Dominik Jankowski

Sieć Enterprise Europe Network oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom oraz naukowcom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne.

Dzięki wielu punktom kontaktowym, EEN potrafi szybko i efektywnie doprowadzić do współpracy biznesowej i biznesowo-naukowej w całej UE.

Na UW: EEN ułatwia znalezienie zagranicznych partnerów do projektów Horyzont2020. Wspiera też rozwój praktycznego UW (Design Thinking)

Więcej na stronie Enterprise Europe Network UW.

INNOWACYJNE START-UPY I FIRMY

IT w energetyce

Virtual Power Plant

CEO:Grzegorz Nowaczewski

Startup Virtual Power Plant działa w branży energetycznej i przy pomocy własnej zaawansowanej technologii informatycznej realizuje plany oszczędzania energii w budynkach wielkopowierzchniowych. Pracuje też nad wirtualną elektrownią elektryczną, dzięki której będzie można efektywniej zarządzać rezerwami energii.

Pilotaż na UW: CeNT UW

INNOWACYJNE START-UPY I FIRMY

Evojam

CEO: Marek Grochala

Evojam to nowoczesny software house, który realizuje projekty informatyczna dla klientów międzynarodowych, głównie w USA. Ich ulubione technologie to Scala i JS, a pracę planują słynnym SCRUMem.

Na UW: wspólnie z promotorami naukowymi prowadzą prace dyplomowe studentów informatyki wydziału MIM

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

eCoSolving

Kierownik: dr Małgorzata Roge-Wiśniewska
Koordynator: Maria Rogaczewska
Program eCoSolving, wsparty finansowo przez fundusze norweskie, ułatwia studentom prowadzenie badań i pisanie prac dyplomowych, odpowiadających na konkretne potrzeby zewnętrznych instytucji.

Tematyką prac są zagadnienia zrównoważonego rozwoju. Realizowany jest interdyscyplinarnie przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Centrum Wyzwań Społecznych UW, Fundację Badań i Innowacji Społecznych Stocznia oraz DELab UW.

Więcej na stronie eCoSolving

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

Biznes w Kobiecych Rękach

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

CEO: Katarzyna Wierzbowska

Program Biznes w Kobiecych Rękach, który uczy kobiety, w tym studentki, doktorantki i pracowniczki uczelni, jak myśleć o własnym biznesie, jak zakładać i budować firmy. Start programu: czerwiec każdego roku.

SIECIOWANIE STUDENTÓW I ROZWIJANIE KOMPETENCJI W ZAGRANICZNYCH UCZELNIACH

The Kings Foundation – Fundacja Królów

CEO: Zuzanna Lewandowska

Fundacja skupia się na wsparciu przyszłych liderów – w Polsce i na świecie. Stworzyła sieć ambasadorów- Polaków studiujących na najlepszych uczelniach zagranicznych. W Polsce wspiera nowych kandydatów w poszukiwaniu miejsca do rozwoju i edukacji.

Realizuje również programy szkoleniowe w liceach na temat możliwości edukacyjnych.

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

BEST – Business Entrepreneurship Support Training

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

CEO: Katarzyna Wierzbowska

Program BEST – Business Entrepreneurship Support Training – skierowany do

studentek, które chcą poprawić kompetencje potrzebne w biznesie, takie jak sztuka autoprezentacji, networking biznesowy, budowa modelu biznesowego i wiele innych. W przyjaznych warunkach można sprawdzić, czy biznes jest czymś, w co chcemy się zaangażować.

Start programu: lato każdego roku (śledźcie nasz FB).

ARCHIWUM PROJEKTÓW

wybrane publikacje

wydarzenia

Marzec 2017

29 marca
Zapraszamy na DELab Talks!

23 marca 2017|

Blockchain to jedno z najgorętszych ostatnio słów-kluczy w branży internetowej, po części dzięki wyraźnemu odnowieniu zainteresowania inwestorów

13 marca 2017 r.
Frances Cairncross o rewolucyjności smartfonów

22 marca 2017|

Obecnie przeciętny smartfon daje więcej możliwości niż komputery, którymi dysponowała NASA podczas pierwszych wypraw człowieka na księżyc. O rewolucyjnym wpływie

13 marca, g. 18.00
DELab Talks z Frances Cairncross!

2 marca 2017|

Steve Jobs, prezentując pierwszego iPhone’a, powiedział „To zmienia wszystko”. Miał rację. Smartfon ma zaledwie 10 lat, a

Luty 2017

30 stycznia 2017 r.
Relacja z DELab Talks z Guntramem B. Wolffem

2 lutego 2017|

30 stycznia w ramach DELab Talks odbył się wykład Guntrama B. Wolffa, dyrektora think-tanku Bruegel, pt. "Wyzwania stojące przed Unią

Wczytaj więcej wydarzeń