W ramach 9. konferencji EuroMed: Innovation, Entrepreneurship and Digital Ecosystems odbyło się inspirujące spotkanie z Candace Johson, prezydentem EBAN (The European Trade Association for Business Angels), oraz założycielką i prezesem

– SES/ ASTRA i SES Global the world’s pre-eminent satellite group
– Europe Online Investments S.A
– Loral Cyberstar-Teleport Europe, pierwszej prywatnej firmy świadczącej usługi transgranicznej komunikacji satelitarnej w Europie
– Global Telecom Women’s Network (GTWN)
– VATM (the Association of Private Telecom Operators) w Niemczech.

Candace zwróciła uwagę na wyzwania, jakie stoją przed start-upami, dzieliła się radami dotyczącymi prowadzenia firmy i podkreślała, jak ważny jest pozytywny i ambitny sposób myślenia. Opowiedziała historię swojego biznesu, który założyła, mając 23 lata, o problemach, jakim musiała stawić czoła i sposobach, w jaki je rozwiązała. Zaangażowana widownia zadawała pytania dotyczące rozwoju własnych start-upów.

Candace podkreślała również ważne miejsce kobiet w biznesie, zaznaczała, jak istotna jest ich przedsiębiorczość oraz rola na rynku pracy. Przedstawiła historię kilku kobiet z Nowej Zelandii i wysp Pacyfiku, które za jej namową rozwinęły sieć komunikacyjną przy wykorzystaniu satelit, zapewniającą dostęp do internetu w całym regionie.

Najcenniejsze według Candace to zmienić pomysł w innowację. Współczesna gospodarka stawia na innowacyjność, a duże korporacje potrzebują jej do rozwoju. Na przeszkodzie współpracy innowacyjnych start-upów i dużych firm stoi jednak kwestia tzw. „missing link”, czyli braku powiązania dużych korporacji zwanych „Business ventures” z małymi start-upami. Duże firmy oczekują od start-upów płynności finansowej oraz odpowiedniej kultury organizacyjnej, jednak często nie jest to możliwe bez odpowiedniego finansowego wsparcia. To wsparcie zapewniają m.in. anioły biznesu, osoby takie jak ona, które inwestują w start-upy własne pieniądze, dają im czas na rozwój i nie oczekują natychmiastowych zysków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia!

Więcej zdjęć TUTAJ

Powrót do wydarzeń okołokonferencyjnych
2017-06-22T21:52:45+00:00