29 marca
Zapraszamy na DELab Talks!

Blockchain to jedno z najgorętszych ostatnio słów-kluczy w branży internetowej, po części dzięki wyraźnemu odnowieniu zainteresowania inwestorów kryptowalutami, takim jak Bitcoin. Technologia blockchainowa obiecuje jednak dużo więcej – stworzenie nowego typu Internetu i transformację wielu aspektów życia społecznego, ekonomicznego i politycznego.

Idea blockchainu, oparta na rozproszonych bazach danych, umożliwia wdrażanie rewolucyjnych, zdecentralizowanych usług w finansach, zarządzaniu czy administracji publicznej. Twórcy infrastruktury blockchainowej (np. projektu Ethereum) podkreślają, że jest ona wciąż na etapie eksperymentu, ale to właśnie ta eksperymentalna natura stwarza potencjał do powstania projektów, które w przyszłości mogłyby stać się nowym Googlem czy Facebookiem.

O swoich doświadczeniach w tworzeniu przedsięwzięć wykorzystujących blockchain opowiedzą podczas spotkania przedstawiciele dwóch polskich startupów, którym udało się pozyskać finansowanie na realizację swoich wizji: Julian Zawistowski, CEO i co-founder Golem Factory, oraz Maciej Ołpiński, CEO i co-founder Userfeeds.io.

Userfeeds.io  – startup, który opracowuje technologię tworzenia algorytmów odkrywania treści opartych o kryptograficzne tokeny i blockchain, pozwalającą na zarządzanie złożonymi systemami reputacji.

Golem Factory –  startup kreujący nową erę ekonomii współdzielenia, która umożliwia kupno i sprzedaż wolnej mocy obliczeniowej domowych komputerów.

Moderatorem spotkania będzie Łukasz Jonak, Koordynator programu Data Science DELab UW.

Zapraszamy 29 marca do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, sala 256, II. piętro.

REJESTRACJA

Sprawdź, jak dojechać! KLIKNIJ

2017-06-22T21:52:43+00:00