30 stycznia, g. 13.00
DELab Talks z Guntramem B. Wolffem!

Jakie wyzwania stoją obecnie przed Unią Europejską, i jakie kroki warto podjąć w obliczu zachodzących przemian? Jak powinna wyglądać współpraca między UE a Wielką Brytanią po decyzji o Brexicie? Jaki wpływ na Unię Europejską będzie miała polityka Donalda Trumpa? Jaką drogą należy podążać do zbudowania unii fiskalnej? Czy możliwe jest kontrolowanie kryzysu migracyjnego na poziomie Unii?

Na wszystkie pytania odpowie Guntram B. Wolff, dyrektor Instytutu Bruegela, który wygłosi wykład pt.: Wyzwania stojące przed Unią Europejską: szansa na świetlaną przyszłość?

 

Guntram B. Wolff – ekonomista, dyrektor Instytutu Bruegela. Zajmuje się tematyką finansów światowych, polityki fiskalnej i monetarnej oraz ekonomią Unii Europejskiej. Regularnie pełni rolę eksperta na posiedzeniach Rady do Spraw Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN), w Parlamencie Europejskim, w parlamencie niemieckim i francuskim. Wcześniej pracował w Komisji Europejskiej, gdzie zajmował się reformą zarządzania strefą euro.

Instytut Bruegela – niezależny think-tank z siedzibą w Brukseli, ośrodek badań i analiz z zakresu międzynarodowej polityki gospodarczej.

 

Wykład zainauguruje wystąpienie prof. UW dr hab. Anny Gizy-Poleszczuk, prorektor UW.

 

Wykład odbędzie się 30 stycznia (poniedziałek), o godz. 13:00, w BUW, ul. Dobra 56/66, w sali 316, III piętro.

 

Wstęp wolny po dokonaniu rejestracji. Serdecznie zapraszamy!

REJESTRACJA

Sprawdź, jak dojechać! KLIKNIJ

2017-06-22T21:52:43+00:00