18 października 2016
DELab UW współorganizatorem Forum Zarządzania Internetem

W jaki sposób globalne procesy zarządzania Internetem wpłyną na zawodowe i prywatne życie Polaków? Czy Polacy mogą wpływać na te procesy współdecydując o tym, w jakim kierunku będzie rozwijał się Internet? Jakie wyzwania i szanse niesie za sobą swobodny przepływ danych? Czy można konkurować z wielkimi platformami internetowymi i czy regulacje unijne mogą nam to ułatwić? Czy Internet Rzeczy zagraża bezpieczeństwu cyberprzestrzeni? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaliśmy podczas tegorocznej edycji Forum Zarządzania Internetem. 

Forum było kontynuacją corocznych warsztatów, które organizowane są pod hasłem „Sprawdź, kto rządzi Internetem” od 2014 r. Tegoroczna edycja była niepowtarzalną okazją, by w otwartej atmosferze porozmawiać o najważniejszych zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem Internetu, a także by kontynuować dyskusje zapoczątkowane w latach ubiegłych. Po raz kolejny udało nam się zgromadzić w jednym miejscu ekspertów z kraju i zagranicy, przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz nauki, którzy wzięli udział w panelach dyskusyjnych poświęconych swobodnemu przepływowi danych, cyberbezpieczeństwie, Platformach Internetowych i Jednolitym Rynku Cyfrowym.

Sesję dotyczącą Platform Internetowym poprowadził dr Maciej Sobolewski, Koordynator DELab UW. W dyskusji wzięli udział: Frederic Donck, ISOC; Maciej Groń, Ministerstwo Cyfryzacji; Mateusz Litewski, Uber; Agata Nowacka, seznam.cz; i Marcin Olender, Google Polska.

Sesję poświęconą Jednolitemu Rynkowi Cyfrowemu prowadziła dr hab. Katarzyna Śledziewska, Dyrektor Zarządzająca DELab UW. W roli ekspertów wystąpili: Blake Bower, Departament Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej, Ambasada Brytyjska w Warszawie; Paweł Pudłowski, przewodniczący sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii; Krzysztof Szubert, Ministerstwo Cyfryzacji; i Alek Tarkowski, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.

Organizatorzy Forum:

  • Ministerstwo Cyfryzacji (MC: mc.gov.pl)
  • Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN: icann.org)
  • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK: nask.pl)
  • Digital Economy Lab Uniwersytetu Warszawskiego (DELab: delab.uw.edu.pl)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

2017-06-22T21:52:44+00:00