LAB ENTREPRENEURSHIP 2017-06-22T21:52:38+00:00

ENTREPRENEURSHIP LAB

Na 300 mprzestrzeni 3. piętra BUW mieszczą się organizacje z otoczenia Uniwersytetu – firmy i organizacje pozarządowe – którym bliskie są idee i działania z zakresu przedsiębiorczości, innowacyjności i technologii. Wspólnie z nimi opracowujemy i testujemy eksperymentalne rozwiązania związane z wyzwaniami cyfrowej gospodarki.

DLACZEGO TEN OBSZAR JEST WAŻNY

Wiemy, że z biznesu do uczelni może (i powinna) napływać nowa wiedza praktyczna. Społeczność UW, przede wszystkim studenci, naukowcy, ale także inni interesariusze, biorą udział w projektach i działaniach, dzięki którym zdobywają praktyczne umiejętności i wzajemnie uczą się nowych kompetencji.

Wspieramy różnorodne aplikacyjne badania i działania pracowników UW, którym udostępniamy miejsce do pracy oraz spotkań projektowych. Dzięki naszym partnerom z Entrepreneurship Lab zapewniamy profesjonalne praktyczne szkolenie, np. z rozwoju biznesu opartego na badaniach naukowych, z umiejętności analitycznych czy miękkich.

koordynator

nasze projekty

MIĘDZYNARODOWE SIECIOWANIE BIZNESU I NAUKI (B2S)

Enterprise Europe Network

Menedżer: Dominik Jankowski

Sieć Enterprise Europe Network oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom oraz naukowcom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne.

Dzięki wielu punktom kontaktowym, EEN potrafi szybko i efektywnie doprowadzić do współpracy biznesowej i biznesowo-naukowej w całej UE.

Na UW: EEN ułatwia znalezienie zagranicznych partnerów do projektów Horyzont2020. Wspiera też rozwój praktycznego UW (Design Thinking)

Więcej na stronie Enterprise Europe Network UW.

INNOWACYJNE START-UPY I FIRMY

IT w energetyce

Virtual Power Plant

CEO:Grzegorz Nowaczewski

Startup Virtual Power Plant działa w branży energetycznej i przy pomocy własnej zaawansowanej technologii informatycznej realizuje plany oszczędzania energii w budynkach wielkopowierzchniowych. Pracuje też nad wirtualną elektrownią elektryczną, dzięki której będzie można efektywniej zarządzać rezerwami energii.

Pilotaż na UW: CeNT UW

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

Youth Business Poland

CEO: Adrian Migoń

Fundacja Inkubator Technologiczny jest nowoczesną organizacją wspierającą młodzież i dorosłych w postawach przedsiębiorczych. Należy do założonej przez księcia Karola sieci Youth Business, prowadząc odział w Polsce. Fundacja zbudowała sieć doświadczonych mentorów biznesowych, którzy wspierają młodych ludzi w dochodzeniu do świadomej ścieżki zawodowej.

Na UW: prowadzą szkolenia skierowane do studentów, oferują miejsca w programach akceleracyjnych. Przygotowują się do włączenia w działania Inkubatora UW.

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

Centrum Wyzwań Społecznych UW

Koordynator: Aleksandra Gołdys
Ośrodek zajmuje się socjologiczną analizą wyzwań społecznych (zdrowie, sport). Współpracuje z DELabem w ramach działań nakierowanych na tworzenie uczelni przyszłości.

Więcej na stronie CWS UW

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

Biznes w Kobiecych Rękach

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

CEO: Katarzyna Wierzbowska

Program Biznes w Kobiecych Rękach, który uczy kobiety, w tym studentki, doktorantki i pracowniczki uczelni, jak myśleć o własnym biznesie, jak zakładać i budować firmy. Start programu: czerwiec każdego roku.

KULTURA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PRAKTYCE

BEST – Business Entrepreneurship Support Training

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

CEO: Katarzyna Wierzbowska

Program BEST – Business Entrepreneurship Support Training – skierowany do

studentek, które chcą poprawić kompetencje potrzebne w biznesie, takie jak sztuka autoprezentacji, networking biznesowy, budowa modelu biznesowego i wiele innych. W przyjaznych warunkach można sprawdzić, czy biznes jest czymś, w co chcemy się zaangażować.

Start programu: lato każdego roku (śledźcie nasz FB).

ARCHIWUM PROJEKTÓW

wybrane publikacje

wydarzenia

Maj 2017

Load More Posts