Loading...
MatchIT FAQ 2017-09-20T15:43:05+00:00

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę mieć pomysł, aby zgłosić się do Match IT?

Pomysł na swój biznes mieć możesz, ale nie jest to warunek konieczny. Podczas piątkowego pitchingu możesz przyłączyć się do dowolnego zespołu, którego pomysł uznasz za interesujący.

Mam pomysł, chce wziąć udział w Match IT, ale nie mam drużyny– co wtedy?

Przedstaw swój pomysł w formularzu, przygotuj się do pitchingu na podstawie materiałów, które dostaniesz od nas przed wydarzeniem i przekonaj do swojego pomysłu innych

Mam rewelacyjny koncept biznesowy, ale brak mi umiejętności informatycznych.

Match IT jest w takim razie stworzone idealnie dla Ciebie. Przyjdź, przedstaw swój pomysł i zachęć studentów MIM UW do realizacji właśnie Twojego projektu!

Jestem studentem innego wydziału niż MIM UW. Czy mogę wziąć udział w Match IT?

Oczywiście, że tak! Zapraszamy osoby z innych wydziałów do zgłaszania chęci swojego udziału w wydarzeniu. Jeżeli jesteś spoza UW, napisz do nas – zobaczymy co da się zrobić 😉

Co zyskam dzięki udziałowi w Match IT?

Match IT wyposaży Cię w cały wachlarz praktycznych umiejętności i doświadczeń: pitching w piątek oraz pitching końcowy w niedzielę to możliwość szlifowania umiejętności wystąpień publicznych i prezentacji. 3dni wspólnej pracy nad projektem to doskonała okazja do rozwijania umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu. Podział pracy na moduły to świetna okazja do sprawdzenia w praktyce umiejętności zarządzania złożonym projektem. Ale najważniejszą wartość Match IT stanowią ludzie! To właśnie tu spotkasz ludzi podobnie myślących o biznesie, przyszłości i potrzebie zmian we współczesnej gospodarce. Nie bez znaczenia jest także możliwość zrobienia OGUNa w weekend 😉 (https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=actionx:katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot(prz_kod:0310–SZI–OG) )

Czy udział w Match IT jest bezpłatny?

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co musisz zrobić to wysłać zgłoszenie i przyjść z otwartą głową na wydarzenie.

Skąd mam pewność, że mój pomysł nie zostanie ukradziony? Czy to, co wymyślę i wypracuję podczas Match IT, jest moją własnością? Jak są chronione moje prawa własności intelektualnej?

Tak, jak najbardziej to co wymyślisz i wypracujesz samodzielnie podczas Match IT jest Twoje. Organizatorzy w żadnym wypadku nie roszczą sobie praw do Twojej pracy.

To jak są chronione Twoje prawa własności intelektualnej wynika ściśle z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz z kodeksu cywilnego (jak również w różnych przypadkach, z innych ustaw, ale to nie jest miejsce, żeby opisywać każdą). Ochrona praw zależy również od Ciebie, ponieważ jeżeli publicznie ujawnisz np. istotę wynalazku (chociaż w Polsce i UE programy komputerowe nie są patentowane), stracisz możliwość ubiegania się o patent – prawo wymaga, aby wynalazek spełniał przesłankę nowości, z kolei upublicznienie istoty wynalazku, unicestwia tę przesłankę (jeżeli jednak ujawniasz pomysł na wynalazek, bez ujawniania jego istoty, nie tracisz tej przesłanki). Również tajemnice przedsiębiorstwa wymagają ustawowo przedsięwzięcia pewnych środków zabezpieczających ich poufność, aby przysługiwała im ochrona (o ile w Twoim przypadku możemy mówić o przedsiębiorstwie). Prawo autorskie i kodeks cywilny (w ramach ochrony dóbr osobistych, takich jak twórczość artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska) nie wymagają jednak poufności dla egzekwowania ochrony.

Służymy też radą i wsparciem, w jaki sposób możesz chronić swoją własność intelektualną.

Jeżeli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie: skontaktuj się z nami pod adresem: startup@delab.uw.edu.pl Chętnie pomożemy 😉

Powrót