banner-lanzamiento-polonia-DELAB-1024x768

Z początkiem 2015 roku wystartowała pierwsza w Polsce edycja MIT Innovators Under 35. DELab UW, jako program analizujący technologie cyfrowe i ich zastosowanie w społeczeństwie, a zatem także promujący osoby, które stosują je do tworzenia nowych produktów i usług, został partnerem MIT i tego prestiżowego konkursu.

Innovators Under 35 dąży do stworzenia najsilniejszej na świecie międzynarodowej społeczności pionierów zmian społecznych w dziedzinie edukacji, medycyny, infrastruktury miast czy źródeł energii odnawialnej. W obecnym gronie znajdują się takie osoby jak Konstantin Novoselov (noblista w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (współzałożyciel Google) czy Linus Torvalds (twórca Linuxa).

Program odnajduje osobowości, które w wybitny sposób rozwiązują złożone problemy współczesnego świata. Poprzez znajomość i rozwijanie technologii przyczyniają się one do stworzenia lepszej przyszłości – mówi Jason Pontin, dyrektor MIT Technology Review.

Dotychczasowe edycje odbyły się już we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Turcji, Chile, Argentynie, Urugwaju, Peru, Kolumbii, Meksyku, Ameryce Środkowej i Brazylii. W tym roku startują również w Polsce i Belgii.

Kandydatami mogą być przedsiębiorcy i badacze, autorzy pionierskich projektów w różnych dziedzinach technologii. Nominowanie odbywa się poprzez platformę online www.mitinnovatorseurope.com, która będzie aktywna do 31 marca 2015 r. Po zakończeniu nominacji profile kandydatów zostaną ocenione przez panel ekspertów.

Nazwiska dziesięciu polskich finalistów zostaną opublikowane z początkiem czerwca br, a ich projekty zaprezentowane będą podczas ceremonii finałowej, która odbędzie się 11 czerwca w Polsce.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.mitinnovatorseurope.com.

2017-06-22T21:52:58+00:00