Zaproszenie na warsztat eColab dla studentów UW

Jeśli… przy­go­to­wu­je­cie się do pisa­nia pra­cy dyplo­mo­wej… Pró­bu­je­cie wymy­ślić ory­gi­nal­ny temat… Inte­re­su­je­cie się zagad­nie­nia­mi z obsza­ru eko­lo­gii, ochro­ny śro­do­wi­ska, przy­ro­dy, zmian kli­ma­tu, zrów­no­wa­żo­ne­go roz­wo­ju… Chcie­li­by­ście, by temat Waszej pra­cy był prak­tycz­ny i przy­dat­ny w szer­szej ska­li, a wyni­ki Waszych badań i ana­liz mogły być wyko­rzy­sta­ne do roz­wią­zy­wa­nia kon­kret­nych pro­ble­mów…, a w dodat­ku uwa­ża­cie, że war­to w tym celu pod­jąć współ­pra­cę z insty­tu­cja­mi z zewnątrz uczelni…

Uni­wer­sy­tet War­szaw­ski oraz Pra­cow­nia Badań i Inno­wa­cji Spo­łecz­nych „Stocz­nia” zapra­sza­ją do udzia­łu w warsz­ta­cie eCo­Lab, orga­ni­zo­wa­nym w ramach pro­jek­tu eCo-Solving. Spo­tka­nie odbę­dzie się w dniu 13.03.2015, w godzi­nach 10.00–15.00, w sie­dzi­bie „Stocz­ni” przy ul. Brac­kiej 20b w Warszawie.

Głów­ną ideą pro­jek­tu jest wypra­co­wa­nie mode­lu współ­pra­cy mię­dzy uczel­nią a insty­tu­cja­mi z sek­to­rów pry­wat­ne­go, publicz­ne­go i poza­rzą­do­we­go, w celu roz­wią­zy­wa­nia real­nych pro­ble­mów w zakre­sie ochro­ny śro­do­wi­ska i roz­wo­ju zrównoważonego.

Pod­czas warsz­ta­tów wspól­nie ziden­ty­fi­ku­je­my potrze­by, ocze­ki­wa­nia, korzy­ści oraz poten­cjal­ne trud­no­ści i ogra­ni­cze­nia zwią­za­ne ze współ­pra­cą mię­dzy­sek­to­ro­wą w kon­tek­ście two­rze­nia prac dyplo­mo­wych. Bez zro­zu­mie­nia wza­jem­nych potrzeb, nie jest moż­li­we stwo­rze­nie dobrze funk­cjo­nu­ją­ce­go i dają­ce­go się zasto­so­wać na sze­ro­ką ska­lę mode­lu współpracy.

Warsz­tat kie­ru­je­my do stu­den­tów UW, którzy:

• przy­go­to­wu­ją się do pisa­nia pra­cy dyplo­mo­wej (licen­cjac­kiej, magisterskiej),
  • są zain­te­re­so­wa­ni sze­ro­ko poję­tą tema­ty­ką zrów­no­wa­żo­ne­go roz­wo­ju, eko­lo­gii, ochro­ny śro­do­wi­ska, zmian klimatycznych,
  • w ramach przy­go­to­wy­wa­nia pra­cy dyplo­mo­wej goto­wi są nawią­zać i utrzy­mać współ­pra­cę z insty­tu­cją zewnętrz­ną, zain­te­re­so­wa­ną ini­cjo­wa­niem prac badaw­czych na tema­ty śro­do­wi­sko­we, wyni­ka­ją­ce z real­nych pro­ble­mów i potrzeb.

Korzy­ści z udziału:

• bez­płat­ny udział w warsz­ta­tach pro­wa­dzo­nych przez uzna­nych tre­ne­rów, w nowo­cze­snej for­mu­le co-solvingdesign thin­king,
  • moż­li­wość wzię­cia udzia­łu w dal­szych eta­pach pro­jek­tu i przy­go­to­wy­wa­nia pra­cy dyplo­mo­wej we współ­pra­cy z insty­tu­cją zewnętrzną,
  • moż­li­wość nawią­za­nia zna­jo­mo­ści i wymia­ny pomy­słów z oso­ba­mi zain­te­re­so­wa­ny­mi podob­ną tema­ty­ką badawczą.

Wie­rzy­my, że pro­jekt eCo-Solving uła­twi dzia­ła­nie na sty­ku dzie­dzin, branż i sek­to­rów, dając pod­sta­wę do two­rze­nia inno­wa­cyj­nych roz­wią­zań. Chce­my, aby model współ­pra­cy wypra­co­wa­ny w ramach pro­jek­tu był w przy­szło­ści sze­ro­ko wyko­rzy­sty­wa­ny do roz­wią­zy­wa­nia pro­ble­mów, nie tyl­ko o tema­ty­ce śro­do­wi­sko­wej i aby korzy­sta­ły z nie­go wszyst­kie uczelnie.

Poten­cjał, któ­ry tkwi w takiej współ­pra­cy jest tak duży, że war­to po pro­stu zacząć dzia­łać, mimo poja­wia­ją­cych się po dro­dze trudności!

Pro­si­my w kil­ku krót­kich zda­niach opi­sać (i prze­słać na adres: mjujka@stocznia.org.pl), dla­cze­go chce­cie Pań­stwo wziąć udział w tych warsz­ta­tach i jaki temat mogli­by­ście reali­zo­wać. Licz­ba miejsc jest ogra­ni­czo­na. Potwier­dze­nie zakwa­li­fi­ko­wa­nia się do udzia­łu w warsz­ta­cie prze­śle­my do Pań­stwa mailem do dnia 11.03.2015.

W razie pytań, pro­si­my o kon­takt z:
Marią Juj­ka-Radzie­wicz: mjujka@stocznia.org.pl, tel. 503 343 321

W imie­niu Zespo­łu Pro­jek­tu eCoSolving,

Mał­go­rza­ta Roge-Wiśniewska
kie­row­nik pro­jek­tu eCo-Solving

Pro­jekt eCo­So­lving finan­so­wa­ny jest ze środ­ków fun­du­szy nor­we­skich pocho­dzą­cych z Islan­dii, Liech­ten­ste­inu i Nor­we­gii oraz środ­ków kra­jo­wych, w ramach Fun­du­szu Sty­pen­dial­ne­go i Szko­le­nio­we­go oraz pro­gra­mu Roz­wój Pol­skich Uczelni.