SMART ECONOMY

Internet i technologie cyfrowe na naszych oczach zmieniają gospodarkę.  Niemal codziennie mamy nowe dowody na to jak „inteligentne” wykorzystanie technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa operujące w każdej dziedzinie gospodarki prowadzi je do sukcesu ekonomicznego.

DLACZEGO TEN OBSZAR JEST WAŻNY

Program badawczy „Smart Economy” poświęcony jest przenikaniu nowych technologii do gospodarki. To przenikanie odbywa się na poziomie pojedynczych przedsiębiorstw i sektorów. Głęboka wiedza o potrzebach użytkowników, ulepszone i spersonalizowane produkty oraz zoptymalizowane procesy pozwalają uzyskać przewagę konkurencyjną i wykreować wartość dodaną. Na poziomie makroekonomicznym inteligentna gospodarka uwalnia rezerwy, poprawia produktywność zasobów i kreuje dodatkowy wzrost ekonomiczny.
koordynator
zespół

nasze projekty

Celem projektów badawczych prowadzonych w DELabie w ramach programu „Smart Economy” jest lepsze zrozumienie w jaki sposób nowe technologie zmieniają poszczególne obszary gospodarki oraz sektor usług publicznych oraz jakie są uwarunkowania ich dyfuzji w systemie społecznym.

Do priorytetowych sektorów którymi się zajmujemy należą: medycyna i ochrona zdrowia, transport, energetyka, telekomunikacja oraz administracja publiczna.

Program Smart Economy łączy zaawansowane metody analityczne, pozyskiwanie danych z unikalnych źródeł oraz doświadczonych badaczy pasjonujących się technologiami ICT. W założeniu jest platformą współpracy z przedsiębiorstwami, krajową administracją publiczną oraz zagranicznymi instytutami badawczymi zajmującymi się analizą gospodarki cyfrowej.

wybrane publikacje

wydarzenia

Luty 2017

30 stycznia 2016 r.
Relacja z DELab Talks z Guntramem B. Wolffem

2 lutego 2017|

30 stycznia w ramach DELab Talks odbył się wykład Guntrama B. Wolffa, dyrektora think-tanku Bruegel, pt. "Wyzwania stojące przed Unią

Badanie DELab UW dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej

2 lutego 2017|

Naukowcy z DELab UW – dr Maciej Sobolewski i Michał Paliński – we współpracy z firmą Audytel S.A. zrealizowali projekt

Styczeń 2017

30 stycznia, g. 13.00
DELab Talks z Guntramem B. Wolffem!

18 stycznia 2017|

Jakie wyzwania stoją obecnie przed Unią Europejską, i jakie kroki warto podjąć w obliczu zachodzących przemian? Jak

Grudzień 2016

11 października 2016 r.
DELab UW na konferencji Readie

1 grudnia 2016|

11 października 2016 roku Kristof Gyodi, Michał Paliński i Justyna Pokojska reprezentowali DELab UW podczas corocznego spotkania przedstawicieli sieci badawczej

Wczytaj więcej wydarzeń