Data Science w finansach

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego


Pierwsza w Polsce konferencja organizowana przez świat nauki dla świata biznesu w całości poświęcona nadchodzącej rewolucji Data Science

Dowiedz się więcej
Organizatorzy

Kluczowe Tematy

Automatyzacja pracy

Modelowanie predykcyjne

Rynek pracy

Prawo


Rosnąca moc obliczeniowa wraz z rozwojem możliwości i przystępności otwartego oprogramowania sprawiły, że biznesowa wartość rozwiązań z obszaru Data Science wzrastała w ostatnich latach w oszałamiającym tempie. Dynamika zmian powoduje, że rynek pracy, system edukacji, jak również sposoby funkcjonowania przedsiębiorstw czeka w najbliższym czasie okres zmian i adaptacji. Jak wykorzystać potencjał cyfrowej rewolucji, by osiągnąć sukces? Jak analiza dużych zbiorów danych może pomóc w podejmowaniu biznesowych decyzji? Jak uwarunkowania prawne wpływają na możliwości pełnego wykorzystania potencjału Data Science w finansach?

Agenda


9.00-9.30 Rejestracja uczestników
9.30-10.00

Otwarcie konferencji

10.00-10.45

Diagnoza polskiego rynku pracy w obszarze Data Science    

10.45-11.25

Automatyzacja pracy - zalety działania w mikro skali.    

11.25-11.55

Budowa własnego zespołu czy outsourcing? Jakie są trendy światowe.    

11.55-12.15

Digital footprint - koniec łatwego dostępu do danych potencjalnych klientów?    

12.15-13.00 Lunch i przerwa kawowa.
13.00-13.45

Data Science w praktyce biznesowej    

13.45-14.45

State of the Art modeli predykcyjnych    

14.45-15.30

Aspekty prawne analizy Big Data    

16.00-16.30 Podsumowanie

Prelegencidr hab. Katarzyna Śledziewska


dr hab. Renata Włoch


dr Maciej Sobolewski


dr Maciej Wilamowski


Urszula Antonkiewicz-Kotla


Mateusz Jabłoński


Marta Kwiatkowska-Cylke


Michał Paliński

dr hab. Katarzyna Śledziewska

Dyrektor Zarządzający DELab UW
Wydział Nauk Ekonomicznych UW, k.sledziewska@uw.edu.pl
W DELab UW pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego oraz koordynuje program Digital Market. Jest adiunktem na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW i prowadzi wykłady z teorii integracji gospodarczej i regionalnych ugrupowań, a także analizy zjawisk makroekonomicznych przy użyciu metod empirycznych. Jest członkiem Readie – międzynarodowego ośrodka naukowego zrzeszającego badaczy gospodarki cyfrowej.

dr hab. Renata Włoch

Koordynatorka programu Digital Society
Instytut Socjologii UW
r.wloch@uw.edu.pl
Koordynuje obszar socjologiczny Digital Society. Kieruje też prowadzonym w DELab projektem Horyzont 2020 pt. Chain React. Realizuje zarówno badania dla instytucji publicznych i pozarządowych, jak i badania komercyjne. Naukowo interesuje się socjologią globalizacji w nieoczywistym mariażu z socjologią sportu oraz, oczywiście, socjologią cyfrowości. Pije za dużo herbaty.

dr Maciej Sobolewski

Koordynator programu Smart Economy
Wydział Nauk Ekonomicznych UW, maciej.sobolewski@uw.edu.pl
W DELab UW jest odpowiedzialny za rozwój projektów badawczych i doradczych. Od 2007 do 2011 pracował jako Ekspert R&D w Orange Labs. Od 2011 do 2014 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Fundacji Naukowej CASE.
Jest członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji, International Telecommunications Society, Kapituły Konkursowej Prezesa UOKiK oraz Zespołu Doradców Strategicznych Prorektora UW.

dr Maciej Wilamowski

Koordynator programu Data Science
Wydział Nauk Ekonomicznych UW, m.wilamowski@delab.uw.edu.pl
Odpowiada za obszar Data Science zarówno od strony rozwiązywania problemów analitycznych, szkolenia kompetencji oraz budowania zespołów. Śledzi aktualne trendy oraz pojawiające się nowe rozwiązania Machine Learningowe.
W swojej pracy doktorskiej wykorzystywał zarówno zaawansowane symulacje równowagi dynamicznej rynków konkurencyjnych jak i elementy ekonomii behawioralnej.

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat
Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych, marta.kwiatkowska@lubasziwspolnicy.pl
Kieruje pracą warszawskiego oddziału Kancelarii. Uczestniczy w licznych projektach z zakresu Data Protection wspierając klientów przy wdrażaniu kompleksowych systemów ochrony danych osobowych. Analizując procesy przetwarzania danych w obszarze Data Science przygotowuje opinie z zakresu zgodności tych procesów z przepisami regulującymi zasady przetwarzania danych osobowych.

Michał Paliński

doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW i analityk DELab UW
DELab UW, m.palinski@delab.uw.edu.pl
W DELabie zajmuje się przede wszystkim problematyką przyszłości pracy w świetle rozwoju nowych technologii. Obecnie prowadzi również badania nad wyceną prywatności w Internecie w kontekście wprowadzenia w UE Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

Urszula Antonkiewicz-Kotla

Dyrektor Biura ds. Zarządzania Decyzjami Biznesowymi
Citi Handlowy, urszula.antonkiewicz@citi.com
Ula zarządza obszarem decyzji biznesowych w Citi Handlowy w skład, którego wchodzą takie struktury jak zaawansowane analityki biznesowe (Data Science), zarządzanie kampaniami i relacjami z klientem, zarządzanie i raportowanie informacji biznesowych, wsparcie procesów operacyjnych, oraz systemy motywacyjne – od ich projektowania do egzekucji.
Ula ma ponad czternaście lat doświadczenia w bankowości, z czego przez 12 zajmowała się zarządzaniem ryzykiem. Pracowała w Londynie i Nowym Yorku, gdzie opowiadała za obszary informacji zarządczej oraz modele ryzyka. Przed przejściem do biznesu detalicznego była odpowiadała m.in. za zarządzania ryzykiem modeli.
Ula lubi spędzać czas z rodziną (ma dwie małe córki) i przyjaciółmi. Podróżowanie to jej wielka pasja i podczas tych wycieczek lubi odkrywanie podwodnego świata – nurkuje.

Mateusz Jabłoński

Menadżer ds. Analiz Biznesowych, Biuro Zarządzania Decyzjami Biznesowymi
Citi Handlowy, mateusz.jablonski@citi.com
Entuzjasta metod analitycznych od lat działający w branży finansowej. Doświadczony praktyk rozwiązujący problemy z dziedziny sprzedaży, doświadczeń klientów, digitalizacji i informacji zarządczej. Obecnie w Citi Handlowy kieruje zespołem zaawansowanej analityki (Data Science) nieustannie pracującym nad przekuwaniem dostępnych danych w realne wyniki biznesowe.

Kontakt


DELab UW | Digital Economy Lab
ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa

22 552 70 01