Jak korzystać z portalu Access2Markets – szkolenie Komisji Europejskiej online dla polskich MŚP, rejestracja do 10 maja

13 paź­dzier­ni­ka 2020 roku Komi­sja Euro­pej­ska uru­cho­mi­ła por­tal Access2Markets.

Nowy por­tal łączą­cy w sobie infor­ma­cje z bazy danych dostę­pu do ryn­ków (Mar­ket Access Data­ba­se „MADB”) oraz „Tra­de Help­desk”, wpro­wa­dza­jąc wie­le nowych funk­cji oraz informacji.

Aby zapew­nić szyb­kie zapo­zna­nie się z por­ta­lem przez euro­pej­ską spo­łecz­ność biz­ne­so­wą, Komi­sja Euro­pej­ska orga­ni­zu­je sze­reg warsz­ta­tów dla przed­sta­wi­cie­li biz­ne­su oraz powią­za­nych orga­ni­za­cji w róż­nych pań­stwach człon­kow­skich. Warsz­ta­ty dla pol­skich przed­się­bior­ców odbę­dą się 12 maja br. w for­mu­le online.

Access2Markets to kom­plek­so­wy “one-stop-shop” prze­zna­czo­ny dla MŚP, któ­ry zapew­nia szyb­kie dostęp do infor­ma­cji o warun­kach han­dlo­wych UE z resz­tą Świa­ta – eks­por­tu oraz impor­tu na ponad 120 zagra­nicz­nych rynków.

Por­tal dostar­cza wszel­kich  infor­ma­cji o wybra­nych pro­duk­tach oraz umo­wach han­dlo­wych UE a tak­że porad­ni­ki, fil­my instruk­ta­żo­we oraz wie­le wię­cej –  we wszyst­kich ofi­cjal­nych języ­kach UE.

Oprócz tego, na por­ta­lu znaj­du­je się nowe narzę­dzie do oce­ny reguł pocho­dze­nia pro­duk­tu ROSA (Rules of Ori­gin Self-Asses­sment), któ­re fil­tru­je i wyja­śnia zasa­dy „naro­do­wo­ści eko­no­micz­nej”, a lista kon­tro­l­na poma­ga okre­ślić odpo­wied­nie zasa­dy do wybra­ne­go pro­duk­tu. Użyt­kow­ni­cy mogą rów­nież uży­wać por­ta­lu do zgła­sza­nia napo­ty­ka­nych barier handlowych.

Kie­dy:

12 maja br. godz. 9:00 – 13:00

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w warsz­ta­tach, nale­ży wypeł­nić for­mu­larz reje­stra­cyj­ny online

Po reje­stra­cji otrzy­masz e‑mailem z lin­kiem do plat­for­my WebEx.

Ter­min reje­stra­cji: do 10 maja br.

Ofi­cjal­ny języ­kiem wyda­rze­nia będzie język pol­ski.

Warsz­ta­ty zosta­ną nagra­ne i udo­stęp­nio­ne uczest­ni­kom w zesta­wie szko­le­nio­wym wraz z pre­zen­ta­cją Power­Po­int uży­tą pod­czas warsz­ta­tów. Zestaw szko­le­nio­wy pomo­że utrwa­lić zdo­by­tą wie­dzę i może być pomoc­ny w szko­le­niach wewnętrz­nych pro­wa­dzo­nych przez uczest­ni­ków warsz­ta­tów. Nagra­nie może być rów­nież wyko­rzy­sta­ne przez Komi­sję Euro­pej­ską do celów infor­ma­cyj­nych i udo­stęp­nio­ne publicznie.

Pobierz pro­gram warsz­ta­tów.