banner-pl-cz

Innovators Under 35 Europe, międzynarodowy konkurs MIT Technology Review dla młodych innowatorów technologii, ogłasił nazwiska dziesięciorga najbardziej błyskotliwych młodych umysłów w swojej pierwszej polskiej edycji.

Od medycyny po robotykę i od chmury obliczeniowej po technologię fotowoltaiczną, innowatorzy poniżej 35 roku życia pracują nad wielkimi problemami społecznymi naszych czasów i rozwiązują je na różne sposoby. Przedstawią oni swoje niezwykłe prace 23 czerwca podczas imprezy Innovators Under 35, która odbędzie się w ramach Bitspiration Festival w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, zorganizowanej przy wsparciu BNP Paribas i L’Atelier BNP Paribas.

Innovators Under 35 to nie tylko ważne wyróżnienie przyznawane przez MIT, lecz również światowa społeczność największych liderów dokonujących przełomów technologicznych jutra. W ciągu ponad dziesięciu lat, w ramach globalnej edycji konkursu wybrano 35 osób spośród najbardziej utalentowanych młodych innowatorów z całego świata. Niektórzy zwycięzcy poprzednich edycji, jak na przykład Mark Zuckerberg (Facebook), Sergey Brin (Google) czy Daniel Ek (Spotify), cieszą się obecnie międzynarodowym uznaniem.
Do tej ekskluzywnej, powiększającej się z roku na rok grupy należą europejscy innowatorzy z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch i Belgii a teraz także z Polski.

Pierwsze generacja Innovators Under 35 Poland to grupa równie rewolucyjna co różnorodna. Zwycięzcami zostali:

 • Aleksandra Orchowska, Warszawa, Project Anatomia
  Jej edukacyjna gra wideo, z robotem w roli głównej, uczy dzieci jak żyć z cukrzycą
 • Kamila Staryga, Skierniewice, Besense
  Jej inteligentna podpaska wykrywa obecność chorób ginekologicznych w krwi menstruacyjnej i przekazuje dane do smartfona.
 • Katarzyna Nawrotek, Łódź, Politechnika Łódzka
  Jej spersonalizowane, biokompatybilne implanty są w stanie regenerować i ponownie łączyć ze sobą uszkodzone nerwy.
 • Maciej Machulak, Opole, Synergetics
  Jego innowacyjny protokół oddaje kontrolę nad osobistymi danymi udostępnianymi poprzez Internet z powrotem w ręce użytkownika.
 • Marcin Piątkowski, Tarnobrzeg, JAM Vehicles
  Jego innowacyjny elektryczny rower może zrewolucjonizować ruch uliczny.
 • Marcin Treder, Gdańsk, UXPin
  Jego oprogramowanie do współpracy (collaborative design), stworzone z naciskiem na intuicyjność użytkowania, stało się hitem Doliny Krzemowej.
 • Michal Mikulski, Gliwice, EGZOTech
  Jego robot prowadzi rehabilitację dla osób cierpiących z powodu urazu lub atrofii mięśni.
 • Olga Malinkiewicz, Warszawa, Saule Technologies
  Stworzyła technologię druku, która umożliwia produkcje tanich i elastycznych warstw perowskitów, które mogą zrewolucjonizować sektor energetyczny.
 • Przemysław Kornatowski, Warszawa, Politechnika Federalna w Lozannie (Szwajcaria)
  Stworzył drony wyspecjalizowane do misji ratowniczych związanymi z katastrofami naturalnymi oraz innymi scenariuszami wysokiego ryzyka.
 • Tomasz Wołkowicz, Warszawa, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny
  Jego test potwierdzający zakażenie wirusem Ebola jest szybszy i tańszy niż dostępne alternatywy.
 • Pierwsza generacja Innovator Under 35 Poland przedstawi swoje projekty w dniu 23 czerwca podczas Bitspiration Festival (w Pałacu Kultury i Nauki) przed liczną publicznością złożoną z decydentów, przedsiębiorców i pracowników naukowych z europejskiego środowiska innowacji. Innowatorom towarzyszyć będą na scenie najwybitniejsi eksperci ds. technologii, tacy jak Kathleen Kennedy, Prezes magazynu MIT Technology Review, Pedro Moneo, International Partner MIT Technology Review oraz Alex Barrera, Chief WOWness at Press42, Cofounder & Editor at Tech.eu.

  Laureaci konkursu The Innovators Under 35 ze wszystkich 6 edycji (Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy, Polska i Belgia) spotkają się pod koniec roku na szczycie europejskim, obejmującym dwudniowe dyskusje skupiające się wokół doświadczeń i przedsiębiorczości z dziedziny innowacji. Innowatorzy wymienią się pomysłami, znajdą nowe rozwiązania dla wyzwań stojących przed dzisiejszą Europą i stworzą sposoby wywarcia wpływu na swój region i świat.