Po kwietniowym śniadaniu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet dla studentek

Śnia­da­nie Sie­ci Przed­się­bior­czych Kobiet jest wyda­rze­niem, w któ­rym każ­da kobie­ta powin­na wziąć udział. Jest to ide­al­na oka­zja, by poznać inspi­ru­ją­ce kobie­ty, któ­re posta­no­wi­ły same zacząć decy­do­wać o swo­im życiu zawodowym.

Doświad­cze­nie to jest nie­zwy­kle cen­ne zwłasz­cza dla nas – stu­den­tek, któ­re nie zawsze wie­dzą, czym powin­ny się zaj­mo­wać w życiu. Dru­gie Śnia­da­nie, w któ­rym bra­łam udział podo­ba­ło mi się jesz­cze bar­dziej niż pierw­sze. O ile mar­co­we spo­tka­nie zachę­ci­ło mnie do roz­wa­że­nia moż­li­wo­ści zało­że­nia wła­sne­go biz­ne­su, o tyle kwiet­nio­we upew­ni­ło mnie, że nawet bez posia­da­nia wie­lo­let­niej pasji i wyjąt­ko­we­go talen­tu (jak było to w przy­pad­ku zało­ży­ciel­ki szko­ły ste­po­wa­nia Tip Tap), moż­na wpaść na ory­gi­nal­ny pomysł i wdro­żyć go w życie.
Gościem spe­cjal­nym kwiet­nio­we­go Śnia­da­nia była Alek­san­dra Jaroś­kie­wicz – pomy­sło­daw­czy­ni i współ­za­ło­ży­ciel­ka inter­ne­to­wej plat­for­my umoż­li­wia­ją­cej pro­jek­to­wa­nie butów Fun in Design.
Dzień przed Śnia­da­niem posta­no­wi­łam dowie­dzieć się cze­goś wię­cej na temat plat­for­my oraz jej zało­ży­ciel­ki. W rezul­ta­cie spę­dzi­łam ponad 2 godzi­ny bawiąc się w pro­jek­tant­kę i wymy­śla­jąc naj­róż­niej­sze wzo­ry butów na stro­nie inter­ne­to­wej. Tym samym upew­ni­łam się, że następ­ne­go dnia będę mia­ła szan­sę poznać nie­zwy­kłą oso­bę, a spo­tka­nie z nią pomo­że wypeł­nić moją gło­wę wstęp­ny­mi pomy­sła­mi na wła­sny biznes.
Histo­ria powsta­nia plat­for­my była nie­zwy­kle cie­ka­wa, a Ola uroz­ma­ica­ła ją jesz­cze o dodat­ko­we opo­wie­ści. Ener­gia, któ­rą ema­no­wa­ła Ola była zaraź­li­wa, a aneg­do­ty na temat róż­nych wpa­dek, suk­ce­sów i pora­żek, któ­re spo­tka­ły zało­ży­cie­li plat­for­my w peł­ni absor­bo­wa­ły uwa­gę wszyst­kich słu­cha­czek. Pod­czas Śnia­da­nia dowie­dzia­łam się wie­lu przy­dat­nych rze­czy, Ola radzi­ła nam rów­nież jak powin­no wyglą­dać podej­ście do idei wła­sne­go biz­ne­su. Spo­tka­nie z Nią było bar­dzo pozy­tyw­nym doświadczeniem.
Z każ­dym kolej­nym Śnia­da­niem Sie­ci Przed­się­bior­czych Kobiet pomysł posia­da­nia wła­snej fir­my jest coraz bar­dziej real­ny. Już nie mogę się docze­kać majo­we­go Śnia­da­nia i skut­ków, jakie ono na mnie wywrze.”

Julia

Zapra­sza­my do obej­rze­nia gale­rii zdjęć z tego wydarzenia:

IMG_4241a

IMG_4244a

IMG_4248a

IMG_4249a

IMG_4251a

IMG_4252a

Zapra­sza­my Was na następ­ne śnia­da­nie dla stu­den­tek już 22 maja! Infor­ma­cje wkrótce!

Do zoba­cze­nia,
Kasia Wierz­bow­ska i Doro­ta Czekaj