Dr hab. Katarzyna Śledziewska na Europejskim Kongresie Gospodarczym!

W dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy. DELab UW reprezentowała dr hab. Katarzyna Śledziewska, która wzięła udział w dwóch sesjach: „Rozwój branży farmaceutycznej w Europie Centralnej” oraz „E-obywatel w e-urzędzie”.

Panel „E-obywatel w e-urzędzie” odbył się drugiego dnia konferencji. W dyskusji, oprócz prof. Śledziewskiej, wzięli udział: Krzysztof Adamcewicz, dyrektor, Roche Polska Sp. z o.o.; Krzysztof Kępiński, dyrektor, Pion Relacji Zewnętrznych i Rynku Publicznego Szczepionek, GSK Commercial Sp. z o.o.; Wojciech Kozłowski, partner, Kancelaria Dentons; Rajmund I. Martyniuk, wiceprezes zarządu, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA; Erik Plas, wiceprezes zarządu, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Moderatorem sesji był Maciej Bogucki, ekspert zespołu ds. konkurencyjności branży farmaceutycznej przy Ministerstwie Rozwoju.

Dyskusja toczyła się wokół tematów:

  • Biznes wrażliwy społecznie? Strategie firm, współpraca z administracją, odpowiedzialność i wizerunek
  • Konkurencja pod presją polityki. Rola regulacji i finansowania systemów ochrony zdrowia
  • Przemysł farmaceutyczny nośnikiem innowacji. Rola sektora badawczo-rozwojowego

Dyrektor Zarządzająca DELab UW przedstawiła wnioski z badań DELab UW nad rozwojem innowacyjności sektora farmaceutycznego w Polsce i jego znaczenia dla PKB.

Zobacz prezentację z wystąpienia!

Zobacz galerię zdjęć!

Trzeciego dnia konferencji odbył się panel „E-obywatel w e-urzędzie”, który moderowała prof. Katarzyna Śledziewska, a w panelu zasiedli:

Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu, ING Bank Śląski SA; Paweł Hulewicz, Senior Technology Officer w Zespole Tax Management Consulting, Deloitte Doradztwo Podatkowe; Paweł Jakubik, członek zarządu, Microsoft; Mariusz Madejczyk, pełnomocnik ministra cyfryzacji do współpracy z administracją rządową i samorządową RP, pełnomocnik wojewody podlaskiego ds. informatyzacji oraz dyrektor biura Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku; Dariusz Marcjasz, wiceprezes zarządu, Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Dyskusja toczyła się wokół tematów:

  • Społeczeństwo informacyjne i informatyzacja urzędów
  • Zmiana sposobu pracy urzędników – jak mogą pomóc w tym biznes i technologia?
  • Miasta otwierające swoje dane publiczne, jednolity plik kontrolny, mobilne dokumenty
  • Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa do 2020 r.

Polecamy tekst prof. Katarzyna Śledziewskiej o sytuacji polskiej e-administracji, który powstał w oparciu o dyskusje prowadzone podczas konferencji!

czytaj więcej

Zobacz galerię zdjęć!

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.eecpoland.eu/pl/

2017-07-03T20:27:30+00:00